Hitchcockovo Psycho v reálu: Newyorčanka tři roky večeřela a spala s mrtvolou matky

Velikost textu: AAA

17. 7. 2014

Osmadvacetiletá Chava Stirnová dokázala, že témata Hitchcockových thrillerů se mohou opírat o reálné základy. Jako hlavní hrdina v jeho snímku Psycho i Stirnová se nedokázala smířit se smrtí matky a žila s jejím rozkládajícím se tělem tři roky, jako by nebožka nikdy neumřela. Tělo zesnulé oblékala a stěhovala při večeři ke stolu a na noc do postele.

Obyvatelka newyorského Brooklynu však nevraždila a nechovala se navenek nijak podivně, takže si sousedé ničeho nevšimli. Oni si jí vlastně vůbec nevšimli, protože celé tři roky z bytu nevycházela.

Stirnová podle vyšetřovatelů tělo zesnulé matky Susie Rosenthalové oblékala do šatů a převlékala do pyžama každý den. S mrtvolou večeřela, koukala na televizi a spala v posteli.

Rosenthalová zemřela ve věku jednašedesáti let v černých šatech a botách. Policií objevené ostatky tvořené především už jen kostrou byly oblečeny do stejného oděvu.

Stirnová by zřejmě žila v bytě s mrtvou máti ještě dlouho, kdyby nevytopila sousedy. Když přišli opraváři, odmítla je do bytu pustit. Přivolaná policie dveře vypáčila a našla roztřesenou ženu mezi hromadami odpadků sedící v kuchyni.

Podle vyšetřovatelů žila s matkou a nikdy z bytu nevycházela. Příbuzní jí opatřovali nákupy a nechávali je stát před dveřmi, protože dovnitř nikoho nechtěla pustit,“ píše New York Post.

Osmadvacetiletá duševně narušená žena je teď v péči psychiatrů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související