Tahle firma MAŽE všechny emaily zaměstnancům, kteří jsou na dovolené. Proč?!

Velikost textu: AAA

18. 8. 2014

Většina zaměstnanců velkých firem nemá klid ani na dovolené, pokud jí chodí emaily či upozornění o elektronické poště na chytrý telefon či soukromý počítač. Jediným řešením je pracovní schránku ignorovat. Nebo pracovat u německé automobilky Daimler. Ta totiž přijala nové opatření. A jakmile je člověk na dovolené, všechny příchozí emaily se okamžitě mažou, takže si člověk pracovní volno skutečně užije.

Daimler má kolem stovky tisíc zaměstnanců a všem letos garantuje skutečně bezstarostnou dovolenou. Schránka mlčí a během pracovního volna se neozve jediné upozornění na příchozí maily. Všechny jsou totiž automaticky mazány. Odesílateli přijde zpráva, že jeho elektronický dopis nebyl doručen a že dotyčný je na dovolené.

„Naši zaměstnanci by měli na dovolené odpočívat a nikoli číst pracovní emaily. Pomocí vracení mailů odesílateli se lidé z dovolené vracejí s čistým pracovním stolem. Nemají žádnou přeplněnou schránku. Je to obrovská emocionální úleva,“ vysvětlil Wilfried Porth ze společnosti Daimler v rozhovoru pro Financial Times.

Automobilka je jednou z německých firem, které respektují doporučení německého ministra práce, který vyzval zaměstnavatele, aby nepřetěžovali své zaměstnance v době volna a po pracovní době a kontaktovali je emailem či telefonicky jen v nejnutnějších případech. Německo dlouhodobě řeší vyvážení pracovní doby a volna kvůli zdraví a produktivitě lidí.

Deutsche Telekom rovněž rozesílá večer po pracovní době, o víkendech a během dovolených minimum emailů svým zaměstnancům. Nejčastěji jen ty nejnutnější. Podobné opatření má také automobilka Volkswagen, která zaměstnancům večer po pracovní době už nepřeposílá emaily na telefony BlackBerry.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související