Letošní rok bude ve znamení piv vařených z lesních hub

Velikost textu: AAA

9. 1. 2017

Ačkoli velké pivovary stále ovládají trhy s chmelovým mokem, na Západě se úspěšně začaly prosazovat i menší pivovárky a domácí varny. Originální pivo neotřelé chuti je mezi konzumenty stále oblíbenější a speciály s květinovou, bylinnou či ovocnou příchutí nacházejí stále více obdivovatelů. Tak jako vše v dnešní době i vaření piva podléhá módním trendům. Ten letošní podle amerických průkopníků diktuje pivo vařené z lesních hub.

V létě se tak budeme moci osvěžit pivem s příchutí lišek či hlívy ústřičné. Ručně vařené pivo však musí vynikat jemnou chutí a vysokou kvalitou surovin.

Podle světových pivních novinářů za posledních pět let v Evropě vzrostl počet mikropivovarů o třiasedmdesát procent. Právě s kulturou hipsterů, která zdůrazňuje návrat k období manufaktury a rané industrializace, se vrací také obliba v ručně podomácku vařených pivech.

První pivo s houbovou příchutí na konci roku 2016 uvařil pivovar Scratch Brewing Company v Illinois. A o jejich moku obsahujícím ručně sbírané lišky v lese psali pivní znalci takové chvály, že je jasné, co bude trendem roku 2017.

„Nevymysleli jsme pivo z lesního sběru. Prostě jsme chtěli udělat pivo, které by odráželo místo na světě, kde se nacházíme, což je místo, kde lidé sbírají byliny a houby v lese,“ vysvětlila mluvčí pivovaru Markia Josephsonová v rozhovoru pro deník The Independent.

Podobně jako pivo s příchutí lišek je velmi módní v posledních letech také pivo s příchutí divokých rostlin – bezinkové, pampeliškové či kopřivové.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související