Výzkumy naznačují, že je rakovina skutečně nemocí duše

Velikost textu: AAA

29. 3. 2017

Vědci z Marylandu přišli s tvrzením, že rakovině téměř nelze předcházet. Podle jejich výzkumů totiž při analýze všech vnějších rizikových faktorů – kupříkladu stravy, čistoty prostředí, stresu, kouření apod. – vyplývá, že většina nádorů i při sebelepší prevenci vzniká „náhodně“. Výsledky nahrávají těm, kdo tvrdí, že rakovina má příčiny duchovní a je tedy nemocí duše.

„Dvě třetiny případů nádorových onemocnění nemůžeme přičíst ani životnímu stylu ani genetickým dispozicím, jsou to náhodné chyby v DNA při dělení buněk,“ tvrdí vědci z Johns Hopkins University v Baltimore.

Samozřejmě jejich studie vysvětluje ty případy, kdy lidé žijí zdravě v čistém prostředí a onemocní, nebo naopak nedodržují nic ze zásad zdravého životního stylu, kouří, necvičí a rakovinu nedostanou ani do pokročilého věku.

Podle autora výzkumu doktora Cristiana Tomasettiho to lze vysvětlit jednoduše chybováním při dělení buněk. Náhoda podle něj pak vede k tomu, že chyba není včas odhalena a vzniká názor.

To je pohled alopatické medicíny, celostní medicína ale náhodu odmítá a vnímá rakovinu jako chorobu duše projevenou ve hmotném těle. Výzkum tomu částečně nahrává. Vysvětluje, proč i při dodržování fyzických zásad zdravého životního stylu může člověk onemocnět nádorem, pokud jeho psychika strádá.

Nejčastějšími typy rakoviny jsou rakovina prsu, prostaty, plic, tlustého střeva a kůže. Jen třetina případů onemocnění těmito typy nádorů podle vědců z Marylandu souvisí s faktory životního stylu – kouřením, konzumací alkoholu, nepohyblivostí, nezdravou stravou apod.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související