Sloni jsou inteligentnější než dvouleté děti

Velikost textu: AAA

19. 4. 2017

Sloni jsou inteligentnější než dvouleté děti. Tedy alespoň v oblasti uvědomování si vlastního těla jako překážky k dosažení jistého cíle. Sloni si moc dobře uvědomují, jak velcí a těžcí jsou. Jsou si vědomi vlastního těla natolik, aby dokázali analyzovat situaci a vyhodnotit, jestli je jejich rozměrné tělo schopno se někam vlézt, je příliš těžké apod.

Vědci z Cambridge dokázali, že sloni si uvědomují to, co lidským dětem dochází třeba až po dosažení druhého roku života. Když dospělého slona postavíte na matraci, k níž připevníte pamlsek, ví slon dobře, že není možné se k pamlsku dostat, protože žíněnku zatěžuje vlastním tělem.

Krom slonů mají stejnou schopnost uvědomovat si vlastní tělo a jeho možnosti či vlastnosti stojící jako překážka k dosažení cíle také velcí primáti, delfíni a krkavcovití ptáci.

„Sloni v našem pokusu chápali, že jejich těla bránila dosažení cíle, tak si ihned stoupali vedle, aby mohli dokončit úkol. V podobném testu selhávají lidské děti až do věku dvou let,“ tvrdí doktor Josh Plotnik z Cambridgeské univerzity.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související