Nasilnický manžel vnadné kuchařky Nigelle Lawson prodává obrazy: Proč? Škrtí ji na nich!

Velikost textu: AAA

7. 7. 2014

Minulý rok se o kuchařce Nigelle Lawson psalo několik měsíců a ne zrovna lichotivě. Nejdříve na veřejnost pronikly fotografie, na nichž ji manžel Charles Saatchi škrtí na zahrádce londýnské restaurace. Následoval rozvod a veřejné propírání špinavého prádla. Saatchi se pokusil z Lawson udělat narkomanku a vytáhl na ni to, že brala kokain a marihuanu. Teď se v Británii hovoří o dalším skandálu. Saatchi – prodejce umění – nabízí obrazy, na nichž umělci parodují jeho škrcení manželky v londýnské restauraci.

Zvláště umělec D Udaiyan si s tématem pohrál. Použil americký televizní seriál Simpsonovi a jeho postavy otce Homera a syna Barta ve scéně, kdy Homer svého potomka škrtí. Vystřihl obličeje a nahradil je hlavami Saatchiho a Lawson. A světe div se, obraz prodává Saatchi na své webu Saatchiart.com za 6 250 liber – asi 215 tisíc korun.

„Byl by to přijatelnější článek, kdybych cenzuroval umělce, jejichž práce by pro mě mohla být osobně neúslužná?“ komentoval rozhořčení nad prodejem obrazu sám Saatchi v rozhovoru pro Daily Mail.

Cenzuru prý používá jen v případě pornografie a rasismu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související