Salma Hayek naštvala církev: Náboženství je hloupost!

Velikost textu: AAA

16. 9. 2014

Herečka Salma Hayek tvrdí, že ačkoli vyrůstala v křesťanském prostředí, nábožensky se k tomuto proudu nehlásí. Odmítá myšlenku příslušnosti k jakémukoli náboženství. Nikdo jí totiž nemůže diktovat pravidla vztahu s Bohem. Má vlastní a odmítá se podřizovat pravidlům, která stanovili lidé, nikoli Bůh sám.

Salma na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu představila animovaný film Prorok, který se zabývá náboženstvím, duchovnem a láskou a který vychází z básnické sbírky libanonského umělce Chalíla Džibrána.

Ačkoli vyrůstala jako katolička, Salma odmítá jakékoli náboženství. Je sice silně duchovní bytostí, vztah k Bohu ale odmítá deformovat podle jakékoli víry.

„Jsem duchovní člověk, ale nejsem nábožensky duchovní jedinec. Nechci, aby mi kdokoli diktoval pravidla mého vztahu s Bohem. Někdy nacházím duchovno v umění nebo ve vědě, protože duchovno stojí na objevování zdroje naší podstaty. Duchovno stojí na stvoření a zkoumání neznámého. Byla jsem vychována jako katolička a chovám k tomu úctu a vzala jsem si z této víry hodně dobrého. Věřím v hodnoty, které jsou podobné katolické etice. Také mám ráda současného papeže. Opravdu se mi moc líbí!“ svěřila Salma v rozhovoru pro deník The Guradian.

Osmačtyřicetiletá mexická rodačka náboženství viní především za současné rozdělení světa. Přitom podle ní jsou všichni lidé ve své čisté podstatě jednotní.

„Myslím, že někdy je to náboženství, co nás tak rozděluje. Pokud odstraníte náboženství, pokud odstraníte hranice zemí a také kulturu, pak zjistíte, že v lidském bytí je jistá čistota a jednota, která nás všechny spojuje,“ dodala Salma.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související