Lindsay Lohan žalují o 1,3 miliardy: Co zase provedla?!

Velikost textu: AAA

5. 11. 2014

Herečka Lindsay Lohan se možná nevyhrabe z problému, do něhož se dostala kvůli módní a obchodní aplikaci Vigme. Prý ji totiž ukradla a má za to zaplatit šedesát milionů dolarů. U soudu v New Yorku žaluje původní autor nápadu nejen ji, ale také jejího bratra Michaela, s nímž na aplikaci vydělává.

Manhattanský vrchní soud přijal žalobu jejich bývalého spolupracovníka Fimy Potika, který požaduje v přepočtu více než 1,3 miliardy korun odškodného. Soudkyně Saliann Scarpullová vydala dočasný zákaz, na jehož základě Lindsay a Michael Lohanovi nesmějí uvádět na trh, propagovat a prodávat svou aplikaci Vigme.

Potik tvrdí, že Lohanovi ukradli nápad pro svou aplikaci z jeho internetového obchodu Spotted Friend. Všichni tři se prý potkali v roce 2013 a Lindsay, Michael a jeho spolubydlící Christopher Roth se stali členy Spotted Friend a Potik brzy vytvořil beta verzi aplikace a marketingové materiály. Aplikace umožňuje vidět oblečení celebrit a jejich přátel, které toto oblečení umístí do virtuálního šatníku. Lidé si pak stejné kusy oděvů mohou sami koupit v internetových obchodech.

Aplikace Vigme pro mobilní telefony… je téměř identická v návrhu a formě s mobilní aplikací Spotted Friend,“ píše v žalobě Potik, pro něhož pracují slavní advokáti Kenneth David a Marc Kasowitz.

Lohanovi chystají protižalobu a tvrdí, že okradeni byli naopak oni Potikem.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související