Drsný útok na Matta Damona: Kvůli sexuální orientaci!

Velikost textu: AAA

13. 10. 2015

Řada hollywoodských herců, kteří jsou gayové, mají manželky a děti, aby svou pravou identitu před veřejností a producenty skrývali. Proč? Jako homosexuálové by nedostávali role. Proto se dnes odváží ke coming outu jen minimum z nich. Matt Damon to schvaluje. Podle něj by herci měli orientaci skrývat, aby diváci nemohli tvrdit, že ji před kamerou nehrají, ale prožívají. Jedním z těch, kdo homosexualitu skrývají za manželství, je údajně také Mattův kamarád George Clooney. Herečka Ellen Pageová však takové chování neschvaluje. Hraje mnoho let heterosexuální ženy, ale právě proto se přiznala k tomu, že je lesbička.

Damon v září tohoto roku v rozhovoru pro deník The Guardian prohlásil: „Ať už jste heterosexuál nebo homosexuál, lidé by neměli vědět o vaší sexualitě, protože to je jedno z mystérií, které byste měli být schopni zahrát.“

Jenže Ellen s ním nesouhlasí. Společnost totiž automaticky považuje všechny za heterosexuální a nastavuje dvojí standardy. Tedy že je třeba homosexualitu skrývat. A trpí tím především mladí lidé, kteří nemají žádné vzory a příklady.

„On nemá ani ponětí o tom, co povídá, protože to vztáhl k sexualitě. Ano, samozřejmě, svůj soukromý život prožívejte v soukromí. Chraňte se. Nastavte si hranice. Když jste veřejně činná osoba, musíte myslet na svou bezpečnost. Ale pokud je to ve vztahu k sexuální orientaci, pak ne, tím tady nastavujete neférový dvojitý standard. Heterosexuální lidé chodí po červeném koberci se svými partnery a mluví jen o dětech,“ zlobí se Ellen.

Osmadvacetiletá herečka se přiznala k homosexualitě loni na svatého Valentýna na konferenci Time to Thrive.

„Jsem dnes zde, protože jsem homosexuální, a protože možná můžu něco změnit, pomoci ostatním, usnadnit jim život a dodat jim naději,“
prohlásila na konferenci Page.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související