Hvězdy Harryho Pottera v šoku: Proč Alan Rickman tajil rakovinu?!

Velikost textu: AAA

15. 1. 2016

Herec Alan Rickman podlehl ve čtvrtek 14. ledna rakovině. Zpráva šokovala také fanoušky filmů o Harrym Potterovi. Vlídný a velmi populární britský herec byl jednou z nejoblíbenějších postav. Učitel Severus Snape byl přísný, ale spravedlivý. Alan mu navíc propůjčil nebývalý šarm jako většině svých rolí. Jeho odchod zarmoutil také Daniela Radcliffa a Emmu Watson, představitele Harryho Pottera a Hermiony Grangerové.

Odchod jednoho z nejvýraznějších britských herců posledních třiceti let zarmoutil rovněž autoru románů o Potterovi Joanne K. Rowling.

Vedle jiných těžce zasáhl herečku Emmu Thompson, s níž Alan ztvárnil manželskou dvojici ve filmu Láska nebeská. Znají se však dobře také z londýnských divadelních prken a přátelili se řadu let mimo uměleckou sféru.

„Jako mladá herečka jsem měl neskutečné štěstí, že jsem mohla pracovat s Alanem a byla vystavena jeho úchvatným metodám. Měl tu vzácnou schopnost naprosto změnit energii na placu ve chvíli, kdy na něj vstoupil. Nikdy nezapomenu na jeho hluboký, uměřený a divadelní hlas. Bude Potterově rodině chybět,“ vzkázala také Bonnie Wright, jež si zahrála v Potterovi Ginny Weasley.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související