Popel Davida Bowieho rozpráší v horách na sever od New Yorku

Velikost textu: AAA

19. 1. 2016

Zpěvák David Bowie zakázal přátelům a příbuzným, aby mu vystrojili pohřeb a oslavovali něco jiného z jeho života krom hudby. Ale v jeho posledním přání je přeci jen specifikováno, jak se má nakládat s ostatky po kremaci. Rodák z londýnského Brixtonu si přál rozprášit v horách Catskill, které se rozkládají asi 160 kilometrů na sever od New Yorku.

Nedaleko pohoří se v roce 1969 konal legendární festival Woodstock. Davida rozpráší na místě, o němž bude tušit jen jeho manželka Iman a jejich děti Duncan a Alexandria.

„Po desetiletích frenetického života ve městě David konečně našel klid v horách, to je místo, kde jsem si jistý, že bude také rozprášen. David si své soukromí velmi přísně střežil a zajistil si, aby tomu tak bylo i po jeho smrti,“ uvedl Bowieho kamarád v rozhovoru pro The Sun.

Bowie prý chce tajné rozprášení na neznámém místě v horách, aby se u jeho hrobu nemohli scházet fanoušci a nedělali si z jeho pomníku modlu. Podobně postupoval také Freddie Mercury, o jehož místě posledního spočinutí tělesných ostatků rovněž fanoušci netuší.

„Stejně jako Davidův blízký kamarád Freddie, rozhodl se, že nechce žádný hrob či památník. Chce, aby si ho pamatovali pro jeho život, ne kvůli památníku. Pro něj je nejdůležitější, aby se pamatovalo na jeho práci a odkaz. Nenáviděl představu, že by byl učiněn nesmrtelným něčím jako je náhrobní kámen,“ píše Sunday Mirror.

Bowieho manželka Iman chystá velmi intimní rozloučení s manželem jen pro rodinu a nejbližší.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související