Slavní herci, kteří nikdy nezískali Oscara!

Velikost textu: AAA

26. 2. 2016

Jen dva muži ročně si mohou odnést prestižní cenu Akademie za hlavní nebo vedlejší roli. Prohlédněte si galerii skvělých hollywoodských hvězd, které zatím to štěstí neměly. Jsou mezi nimi taková jména jako Johnny Depp, Leonardo DiCaprio nebo Brad Pitt. Letos by však z této sestavy mohl Dicapro konečně vypadnout!

Nevěříte, že tito herci jsou bez sošky? Čtete!

Brad Pitt

Bohužel ani tenhle hezoun ještě zlatou sošku doma nemá. I když už párkrát ji měl na dosah, v roce 2012 byl nominován za hlavní roli ve filmu „Moneyball“, v roce 2009 za hlavní roli ve filmu „Podivuhodný případ Benjamina Buttona“ a v roce 1996 za vedlejší roli ve filmu „12 opic“.

Leonardo Dicaprio

Leonardo má velké šance získat sošku letos za film „Zmrtvýchvstání“, rozhodně mu držíme palce. V minulých letech měl šanci v roce 2014 za hlavní roli ve filmu „Vlk z Wall Street“, v roce 2007 za hlavní roli ve filmu „Krvavý diamant“, v roce 2005 za hlavní roli ve filmu „Letec“ a v roce 1994 za vedlejší roli ve filmu „Co žere Gilberta Grapea“.

Matt Damon

Matt je nominovaný letos za hlavní roli ve filmu „Marťan“. Oscara měl na dosah v roce 2010 za vedlejší roli ve filmu „Invictus: Neporažený“ a v roce 1998 za hlavní roli ve filmu „Dobrý Will Hunting“ za tento film si alespoň odnesl zlatou sošku za nejlepší scénář.

Robert Downey Jr.

Ani tento oblíbený herec si na zlatou sošku ještě nesáhnul a tento rok tomu nebude jinak. Oscara měl nadosah v roce 2009 za vedlejší roli ve filmu „Tropická Bouře“ a v roce 1993 za hlavní roli ve filmu „Chaplin“. Tak třeba překvapí v dalším roce.

Johny Depp

Kontroverzní Johny Depp také neměl na zlatou sošku štěstí. Jeho herecké výkony jsou někdy až neuvěřitelné, ale ani to mu nepomohlo. Soška mu utekla v roce 2008 za hlavní roli ve filmu „Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street“, v roce 2005 za hlavní roli ve filmu „Hledání Země Nezemě“ a v roce 2004 za hlavní roli v nezapomenutelné filmu „Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly

Tom Cruise

Herce Toma Cruise si určitě vybavíte v akčních filmech Mission Impossible, ale na Oscara za ně nominován nikdy nebyl. Zlatá soška mu unikla v roce 2000 za vedlejší roli ve filmu „Magnolia“, v roce 1997 za hlavní roli ve filmu „Jerry Maguire“ a v roce 1990 za hlavní roli ve filmu „Narozen 4. Července“.

Další oblíbení herci, kteří jsou bez sošky:

Jude Law
Liam Neeson
Bruce Willis
Harrison Ford
John Travolta
Kevin Costner
Robert Redford
Steve McQueen
Gary Oldman

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související