Konec posmívání: Sylvester Stallone si dneska může dojít pro Oscara!

Velikost textu: AAA

28. 2. 2016

Herec Sylvester Stallone byl v minulosti zvyklý spíš na nominace na Zlatou malinu, jakéhosi antioscara dostal z mnoha jmenování čtyřikrát. V devětašedesáti letech se podruhé dočkal uznání americké Filmové akademie filmového umění a věd a po devětatřiceti letech je nominován na Oscara. Možná sošku nezíská, ale jemu jmenování mezi pět nejlepších stačí. Prý si to užívá, protože neví, co víc by ho v životě ještě mohlo potkat.

Sylvester je nominován na nejlepší herecký výkon v mužské vedlejší roli a to za snímek Creed.

To je opravdu výjimečná chvíle mého života, protože už takových momentů moc nezbývá. Víte, začínají být opravdu velmi výjimečné,“ přiznal představitel Rockyho.

Stallone působí v Hollywoodu přes čtyřicet let. První nominaci na Oscara zažil v roce 1977 za snímek Rocky. A přestože se stal jednou ze světových ikon showbyznysu, zažíval také tvrdé rány. Třeba když mu odmítli dát roli v davové scéně filmu Kmotr.

„Nemohl jsem dostat roli ani jako řadový Ital. Nikdy na to nezapomenu, byla tam hromadná scéna, asi tři sta lidí. A oni mi řekli ne. Divil jsem se, která část mě nemá italský aspekt? Nemohl jsem to tehdy vůbec překousnout,“ dodal Stallone.
 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související