Ochránci zvířat jásají. Ikona návrhářů Giorgio Armani skoncoval s kožešinami!

Velikost textu: AAA

24. 3. 2016

Organizace PETA a bojovníci za práva zvířat jsou nadšení. Jeden z největších návrhářů současnosti řekl definitivně ne pravým kožešinám. Giorgio Armani oficiálně podpořil Alianci bez kožešin. Právě vysoká móda je nejčastějším propagátorem pravé srsti. Mezi odpůrci pravých kožešin ale řadu let patří třeba také Britky Vivienne Westwood či Stella McCartney.

Kožešiny přestane italský návrhář používat od konce tohoto roku u všech svých značek – Giorgio Armani, Armani Prive a Emporio Armani.

„S potěšením oznamuji, že Skupina Armani se pevně zavázala zcela zrušit užívání pravých kožešin ve svých kolekcích. Technologický proces během posledních let nám dovolil používat cenné alternativy v našich návrzích, které nevyžadují kruté a zbytečné praktiky páchané na zvířatech. V dlouhodobé snaze pozitivního vývoje má společnost pokročila zásadně kupředu a zohledňuje naši pozornost vůči kritickým problémům při ochraně a péči o životní prostředí a zvířata,“ prohlásil Armani.

Návrhář ale už v roce 2007 slíbil, že kožichy z jeho kolekcí zmizí, ovšem ihned v roce 2008 učinil pravý opak. Na přehlídce byla kožešin spousta. Tehdy ho ostře odsoudili Tom Cruise, Matthew Mcconaughey, Kristin Chenoweth, Glenn Close či Heidi Klum.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související