Simpsonovi předpověděli Trumpa jako prezidenta USA už v roce 2000!

Velikost textu: AAA

10. 11. 2016

Donald Trump je prezidentem USA. Je to potvrzení konspirační teorie o nadvládě elit, nebo nadpřirozených jasnovidných schopností Matta Groeninga, autora seriálu Simpsonovi? Těžko říct. Faktem ale zůstává, že tento tvůrce legendárního animovaného pořadu v roce 2000 v jedné epizodě potvrdil amerického miliardáře jako prezidenta USA. On se jím 8. listopadu 2016 skutečně stal.

V díle z budoucnosti hlavních postav se objevuje Lisa jako první prezidentka USA, která zdědí rozpočtový deficit po předchozím prezidentovi Trumpovi.

Matt Groening se přitom před několika měsíci vyjádřil v rozhovoru pro The Guardian, že Trumpa tehdy použil jednoduše proto, že absurdnější postavu v úřadu hlavy USA si nedokázal nikdo představit. Nicméně výsledky současných voleb naznačují, že to, co považujeme za absurdní dnes, může být už za šestnáct let naprosto reálnou možností.

„Stále je to pravda, je to nad rámec satiry. Pokud by ho náhodou zvolili, o čemž velmi pochybuji, že se stane, myslím, že budeme najednou mít spoustu inspirace,“ prohlásil Groening před mnoha týdny, netuše, jak moc se mýlí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související