Muži vs. ženy: Kdo koho ve vztahu spíš přežije?

Velikost textu: AAA

5. 9. 2013

Ačkoli délka života se prodlužuje u obou pohlaví, ženy se stále dožívají vyššího věku. Muži však umírat později než ony nechtějí.

Z nového průzkumu televize CBS vyplývá, že muži naopak v naprosté většině případů touží zemřít dříve než jejich životní partnerky a družky.

Podle průzkumu CBS a Vanity Fair nechce přežít svou manželku sedmdesát procent mužů. Ačkoli si manželé při skládání sňatečního slibu přísahají, že budou žít společně, dokud je smrt nerozdělí, ženy a muži pod tímto vnímají zřejmě poněkud něco odlišného. Pánové chtějí umírat dříve.

A dvaašedesát procent žen, které si přejí to samé, tedy přežít svého manžela, se musí smířit s tím, že to nejspíš dopadne proti jejich přání. Tedy že svého muže přežijí.

„Svého života kvůli dětem by se vzdalo mezi dospělými pětapadesát procent osob,“ tvrdí autoři průzkumu z Vanity Fair.

Kvůli partnerovi by se života vzdalo dvanáct procent lidí a kvůli rodičům deset procent. Kvůli víře je ochotno riskovat život ohromných deset procent americké populace a kvůli své zemi zase jen pět procent.

Kdyby si lidé měli vybrat mezi slavnými, koho by si přáli oživit, zřejmě by se znova nadechla princezna Diana. Ta byla zmiňována nejčastěji.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související