Jak mít spokojenější vztah?

Velikost textu: AAA

16. 12. 2014

Duchovně zaměření lidé mají pevnější a spokojenější vztahy. Vyplývá to z rozsáhlého výzkumu Americké psychologické asociace. Dvojice, které věří v jakoukoli vyšší moc či náboženský systém a které praktikují modlitby za své nejbližší, mají spokojenější vztahy. Modlitba či jiná duchovní práce jako zpěv mantry za partnera výrazně prospívá manželství i jiným typům partnerství.

„Tyto studie vysvětlují nový podobor, kterému se říká vztahová spiritualita, která se zaměřuje na způsoby, jak různé páry a rodiny spoléhají na specifické duchovní systémy a chování, v dobrém či zlém, a jak je to motivuje tvořit, udržovat a transformovat své intimní vztahy,“ píší autoři doktorka Annette Mahoneyová z Bowling Green State University a doktorka Annamarie Canová z Wayne State University. Závěry jejich studie publikoval odborný časopis Journal of Family Psychology, který vydává Americká psychologická asociace.

Časopis publikoval hned několik studií k tomuto tématu. Všechny přicházejí se stejným závěrem, je jedno, jak svou spiritualitu partneři praktikují a k jakému systému náboženství či víry se přiklánějí. Podstatné je, zda pracují pozitivně a snaží se duchovně svému protějšku pomáhat. Ti, kteří tak činí, mají spokojenější a pevnější vztahy.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související