Klenot ve spodkách: Proč byste, pánové, měli mít stříbro v klínu?

Velikost textu: AAA

9. 3. 2016

Tým čtyř vědců z Mnichova přišel s řešením ochrany spermií před radiací z mobilních telefonů. Záření z těchto přístrojů poškozuje pohlavní buňky mužů, snižuje jejich počet v ejakulátu a zvyšuje počet těch s vadnou genetickou informací. Před zářením ochrání varlata spodní prádlo s vetkaným stříbrem.

Stříbro přitom plní funkci také antibakteriální, takže „korunní klenoty“ každého muže jsou nejen v záření prostém, ale také v bezvadném hygienicky čistém prostředí. Nicméně boxerky Kronjuwelen vyjdou v přepočtu na nemalých 850 korun.

Jenže co je to za částku, když náklady na léčbu neplodnosti a umělé početí jsou mnohonásobně vyšší.

„Výhodou stříbra je, že je velmi jemná ke kůži a poskytuje jistou formu ochrany před zářením,“ tvrdí profesor Peter Pau z Minchova.

Trenýrky se stříbrem chránící před radiací jsou dílem čtyřiatřicetiletého Peera-Boye Matthiesena, jednatřicetiletého Daniela Hertera, jednatřicetiletého Nicka Piepenburga a jednatřicetiletého Berna Deliuse z Mnichova.

„První prodeje jsou velmi povzbudivé, určitě nám stačí na to, abychom ve vývoji tohoto prádla pokračovali. Je to náš srdeční projekt,“ přiznal doktor Mark Piepenburg.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související