James Dean byl sexuálně neukojitelný. S Marlonem Brandem měl sadomasochistický vztah

Velikost textu: AAA

22. 3. 2016

Herec James Dean zemřel během autonehody v pouhých čtyřiadvaceti letech. Stihl se za tak krátký život ale tak výrazně zapsat, že je i šedesát let po své smrti jednou z největších ikon Hollywoodu. Vzpomínají na něho také mnohé ženy a muži, s nimiž spal. Sexuálně byl totiž neukojitelný a pohlaví protějšků přitom neřešil. S kolegou Marlonem Brandem udržovali sadomasochistický vztah.

Vše odhaluje nová kniha James Dean: Tomorrow Never Comes od Darwina Portera a Danfortha Prince, kteří vyzpovídali pamětníky i hercovy sexuální partnery.

Z mnoha příběhů patří mezi nejzajímavější sadomasochistický vztah s kolegou Marlonem Brandem. Při sexuálně fetišistických seancích se Dean nechával pálit cigaretou. Byl to vztah tyrana a štěněte, jak tvrdí pamětníci. A zatímco James žadonil o vpuštění do Marlonova domu, když se tak stalo, souložil tento před ním s náhodně ulovenými neznámými muži.

Oba herci se poprvé potkali v roce 1949 v New Yorku na kurzech herectví u Leea Strasberga. Ačkoli prý mezi nimi byl velmi vášnivý poměr, Brando jej za svého života popíral a o Deanovi hovořil jako o mladíkovi, s nímž se nepřátelil.

Byli partneři. Samozřejmě, slova jako sexuální věrnost v jejich slovnících neexistovala,“ tvrdí hudební skladatel Alex Wilder, jenž se s Deanem přátelil.

Brando prý šíleně žárlil na Marilyn Monroe, s níž Dean také spal. Tedy také s ní, nejen s Brandem, ale také on s Marilyn, nejen Brando s ní.

Dean jednou souložil na soukromé party s kolegou Roddy McDowallem, krom toho si užil s Joan Crawford a dalším mužem, s Judy Garland a neznámým kamarádem, s excentrickým gay magnátem Howardem Hughesem či kolegou Spencerem Tracym.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související