Poznáte slavného kluka z maturitního tabla? Vsadíme se, že ne!

Velikost textu: AAA

4. 11. 2014

Schválně, jestli by vás napadlo, že na fotce se v klobouku a s kulatými brejličkami skrývá budoucí československý Zlatý slavík, který v době své největší slávy lámal jedno dívčí srdce za druhým!

Už víte? Ne? Tak pro vás máme další nápovědy. Rodilý Slovák právě slaví 30 let od začátku své profesionální pěvecké kariéry. Začínal jako folkový zpěvák a ve studiu se poprvé objevil jako 17letý, kdy také nahrál svou první píseň. Své profesní začátky spojil s kapelami Profily, Fultura nebo skupinou Karla Witz.

Píseň, která jej katapultovala na samotný vrchol, se jmenovala Profesor Indigo a byla vydána v roce 1982. Folk byl zapomenut a zpěvák se naplno vrhnul do populární hudby. Během vojenské služby založil svou první kapelu Indigo, záhy přišla nabídka zpívat ve skupině Modus. A od té doby chrlil jeden hit za druhým.

Teď už je nejspíš všem jasné, že oním klukem na fotce není nikdo jiný než dnes 55letý Peter Nagy. Tato výrazná osobnost (nejen) slovenské hudební scény se chystá oslavit 30leté výročí třemi koncerty. A protože nezapomíná, že své skalní fanoušky má i u nás v Česku, jeden z koncertů se uskuteční v pražském divadle Hybernia! Jako hosté se během vystoupení představí Petr Janda nebo Jožo Ráž.

Jak šel čas s Petrem Nagyem, který je v současnosti i velmi úspěšným fotografem, se můžete podívat v naší galerii.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související