Zohyzděná česká herečka: Srostlé obočí a mrtvolný výraz! Poznáte ji vůbec?

Velikost textu: AAA

11. 11. 2014

V novém kalendáři PROMĚNY 2015 Nadace Archa Chantal se herečka a moderátorka Tereza Kostková proměnila ve skutečný obraz. Přesně tak totiž působí portrét, ze kterého na nás shlíží tajemná a osobitá malířka Frida Kahlo. „Pro její ztvárnění jsme hledali někoho, kdo by dokázal do fotografie obtisknout komplikovanou osobu, jakou Frida Kahlo byla. Navíc jsme jako předlohu vybrali autoportrét, který namalovala přímo sama malířka. Takže jsme v jedné fotografii spojovali proměnu člověka a proměnu obrazu. O Tereze Kostkové jsme byli přesvědčeni, že do této postavy vnese své herecké umění,“ popisují vznik fotografie autoři kalendáře, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa.

Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón namalovala stovky obrazů a velká část z toho byly právě autoportréty. Vyznačovaly se divokou barevností, specifickými kostýmy ale i přítomností exotických zvířat na obraze. Stejně museli postupovat i tvůrci fotografie pro kalendář PROMĚNY 2015: „Znovu, jako v loňském roce, jsme využili malíře filmových pozadí Stanislava Sůvu, který dokáže namalovat cokoli si vymyslíme. Tentokrát to bylo jedno z divokých pozadí z obrazů Fridy Kahlo. Nechceme totiž nic montovat dodatečně v počítači. Zakládáme si na tom, že vše co je na fotografiích vidět je skutečné, včetně prostředí, masek a kostýmů. Takže jsme sehnali i dva krásné papoušky, kteří s námi a Terezou strávili příjemné odpoledne ve fotoateliéru,“ popisují autoři.

Vizážiska Adéla Bartáková se postarala o masku a typický účes Fridy Kahlo, který je právě u této postavy velmi důležitý. „Už šest let máme stejný tým. Vizážistky Adélu Bartákovou, Janu Dufkovou, Veroniku Milou a kostýmní výtvarnici Kateřinu Kutovou. Jestli někomu patří poděkování za dokonalost proměn, tak jim. Dokáží z toho mála, co máme k dispozici a několika fotografií, které dáváme jako předlohu, vždycky vykouzlit proměnu, jak si ji představujeme,“ přibližují zákulisí kalendáře PROMĚNY jeho spoluautoři Petr Kurečka a Marek Škarpa

Kalendáři PROMĚNY pro rok 2015 vzniká opět na podporu projektů Nadace Archa Chantal. „Stačí se podívat na jména, která jsme letos vybrali a pochopíte, proč nás to i po šesti letech stále baví. Kromě Terezy Kostkové v roli Fridy Kahlo přijali naše pozvání Simona Babčáková, Karel Dobrý, Lenka Filipová, Boris Hybner, Michael Kocáb, Bolek Polívka, Regina Rázlová, Luba Skořepová, Simona Stašová, Milan Šteindler a zakladatelka Nadace Archa Chantal - Chantal Poullain,“ prozrazují Petr s Markem svůj recept na další zajímavý kalendář plný nečekaných proměn zajímavých osobností.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související