Sláva vs. studium: Tyhle české hvězdy mají miliony i bez maturity!

Velikost textu: AAA

5. 2. 2015

Ačkoli se říká, že studium je předpokladem úspěchu, není tomu zdaleka vždycky tak. Především když máte nějaký ten talent nebo dokonalou postavu, není třeba, abyste se oháněli diplomem. Nebo maturitou.

A moc dobře to vědí i některé české celebrity. Kdo se ve světě showbyznysu prodírá bez většího úsilí, i když nesložil onu pověstnou zkoušku dospělosti?

Karel Gott

Začneme hvězdou z největších. Několikanásobný Zlatý slavík je původně vyučený elektromontér. Když ho člověk tak poslouchá, neubrání se myšlence, zda by byl Karel tak skvělým elektrikářem, jako je zpěvákem.

Lucie Bílá

Slavíků má o něco méně než Karel Gott, ale i ona patří k nejzářivějším stálicím českého hudebního nebe. A ani Lucie nemá maturitu, je vyučená dámská krejčová.

Michal David

To zpěvák Michal David má hudební vzdělání, i když ani on se maturitou nezdržoval. Studoval na hudební konzervatoři.

Aňa Geislerová

Jedna z nejtalentovanějších českých hereček své generace a držitelka pěti Českých lvů sice studovala pražskou konzervatoř, ale nakonec ji nedokončila.

Tatiana Vilhelmová

Úplně stejně jako Aňa je na tom její herecká kolegyně a velká kamarádka Táňa Vilhelmová. Ani ona nedokončila studium na konzervatoři.

Jan Antonín Duchoslav

S herectvím začal v 17 letech, i když nijak dlouho jeho herecká kariéra – tedy v této etapě – nebyla. Po čtyřech letech se musel začít živit vším možným a protloukat se, jak to šlo. A šlo to i bez maturity.

David Kraus

Zpěvák, herec a textař zdědil kupu talentu po rodičích. A tak ani on ke svému životu maturitu nepotřeboval. Tedy zatím.

Tereza Pergnerová

Moderátorka a herečka je také jednou ze slavných studentek pražské konzervatoře, která ovšem studium nedokončila.

Zdeněk Srstka

Herec, moderátor a vzpěrač se v mládí naplno věnoval své sportovní kariéře – však se také stal druhým vicemistrem Evropy ve vzpírání a v této disciplíně reprezentoval i na olympijských hrách.

Eliška Bučková

Modelka a příležitostná zpěvačka sice začala studovat gymnázium, ale ve druhém ročníku studium přerušila a přestoupila na střední odbornou školu a vystudovala obor kosmetička. A ani ona ke štěstí maturitu nepotřebuje.

Martina Gavriely

Modelka a moderátorka také není z těch, jejichž úspěch by byl podmíněn úrovní dosaženého vzdělání. Proslavila se (kromě moderování) spíš dokonalou postavou a obřím poprsím.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související