ŠOK! Dan Bárta se mazlil s mikrofonem!

Velikost textu: AAA

25. 6. 2009

Zpěvák a muzikant Dan Bárta (39), držitel pěti cen Akademie populární hudby, je právě uprostřed koncertní sezóny. A ať je horko, nebo chladno, zásadně vystupuje v čepici, v šále a kabátu. A mikrofonem se přímo hladí.

"Stále více jsem ponořený při zpěvu do sebe, mikrofon mě utěšuje, mazlím se s ním. Možná, že to zazní pateticky, ale snažím se hrát a prožívat své písně co nejlépe. V poslední době se zcela soustřeďuji na tóny, které vyluzuji," říká zpěvák, jehož písně jsou plné citu a emocí. Oblečený jako do velké zimy se Dan Bárta objevil i na vernisáži fotografické výstavy Martina Becka Herecké podoby 2004 - 2008 v kavárně Platýz. "Fotografie českých herců, které nafotil Martin Beck, jsem si pořádně prohlédl a zaujaly mě. Jinak vůbec nevnímám, jestli je zrovna teplo, nebo chladno, počasí mě míjí. Jen se mi zdálo, že letos nebylo jaro. Jsem prostě zcela soustředěný na zpívání, nestarám se příliš o okolní svět, a asi proto se cítím docela fajn," uvažuje Bárta.

V polovině devadesátých let býval hvězdou muzikálu Jesus Christ Superstar, ve kterém zpíval Ježíše i Jidáše. Potom si ještě zahrál v Evitě revolucionáře Che Guevarru a pak s muzikály praštil. Nyní zpívá především své písně.

Autor: Lenka, zdroj a foto: Korzo 'http://www.odhaleno.cz/naha_celebrita-1/70-tereza-kerndlova.htm','Tip: Podívejte se na dnešní nahou celebritu!'

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější