Mim Čejka je mimo ohrožení života, už opustil nemocnici

Velikost textu: AAA

16. 12. 2009

Mim a tanečník Jaroslav Čejka (72) v pondělí krátce po půl třetí odpoledne opustil lůžkové oddělení Kardiovaskulárního centra Fakultní nemocnice v Motole.

A co na Silvestra? "Na Silvestra se také těším. Mám kšeft, zase půjdu mezi lidi. Bez vystupování nemohu žít a navíc, každá stokoruna se hodí. Oslovili mne organizátoři silvestrovského večírku v Českých Budějovicích, abych na něm něco předvedl, tak je nechci zklamat," nadšeně dodal veterán mezi českými mimy.

Po třítýdenní léčbě byl propuštěn do domácího ošetřování. "Nebylo mi dobře. Zdravotní problémy jako kašel, nachlazení a trošku i srdíčko rozhodly, že jsem musel vyhledat lékařskou pomoc," řekl Čejka. V Kardiovaskulárním centru se mj. podrobil katetrizačnímu vyšetření srdce (do tepny se zavádějí tenké cévky, vstřikuje se kontrastní látka, která znázorní celý průběh srdečních tepen) a doléčoval nachlazení. Zlepšený zdravotní stav včera lékařům umožnil pacienta, který byl stále v dobrém rozmaru, propustit domů. "Pojedu k sestře do Opavy. Maminka mi umřela loni v červenci, bylo jí 104 let, a já nechci být na Vánoce sám," svěřil se Jaroslav. A prozradil, že nic speciálního na Štědrý den nechystá. "Bude to klasika. Kapr, salát, stromeček, dárky. Hlavní bude, že budu mít kolem sebe své nejbližší," uvedl.

Autor: Lenka, zdroj a foto: Korzo 'http://www.odhaleno.cz/naha_celebrita-1/343-miriam-kantorkova.htm','Tip: Podívejte se na dnešní nahou celebritu!'

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější