„Můj hlas už mi vydělal miliony,“ přiznává král dabingu Pavel Soukup

Velikost textu: AAA

6. 1. 2010

Nebýt charismatického hlasu, kdo ví, kde by byl.

Tři čeští herci a dabéři Pavel Soukup (60), Vladimír Kratina (57) a Martin Stránský (39) se na chvilku vtělili do římských bohů. Svými charismatickými hlasy vyprávěli jejich osud na třech CD s názvem Nejkrásnější římské báje a pověsti. "Mám to štěstí, že ve svém řemesle mohu na lidi zapůsobit hlasem, a také se nechám rád jinými hlasy obluzovat. U mikrofonu se cítím velmi dobře," svěřil se Pavel Soukup, kterého znají diváci především jako dabéra Roberta Redforda či Michaela Douglase. Na CD namluvil například "Svět římských bohů", "Kletbu Harpyjí" nebo "Venušinu lest".

Martin Stránský prozradil, že se s římskými bájemi setkal poprvé už jako osmiletý kluk. "Knihu bájí jsme měli doma. Rád jsem v ní listoval. Báje a pověsti mám velmi rád, jitří totiž fantazii a probouzejí zvláštní temné věci, které jsou v nás schované," vysvětlil herec, který propůjčuje hlas slavnému Dr. Houseovi, proč se do podobného projektu pustil. Na CD namluvil například příběhy "Tyrrhénští plavci a Bakchus", "Akis a Galatea" či "Princezna Dido". Herec Vladimír Kratina vypráví na CD o zrodu bohů a světa a také příběhy okolo zkázy Tróje. "Pravdou je, že nešlo o úplně běžnou hovorovou řeč. V názvech, jménech bohů a postav bylo nutné neudělat chybu. Bylo důležité uhlídat správnou výslovnost. Pan režisér měl spoustu moudrých knih, do kterých jsme nahlíželi, aby bylo vše v pořádku," prozradil herec.

Autor: Lenka, zdroj a foto: Korzo 'http://www.odhaleno.cz/naha_celebrita-1/187-rihanna.htm','Tip: Podívejte se na dnešní nahou celebritu!'

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější