Tenistka Martina Navrátilová zuří. BBC jí platí desetkrát méně než mužskému kolegovi

Velikost textu: AAA

20. 3. 2018

Tenistka Martina Navrátilová zuří. Za své komentování přenosů z Wimbledonu totiž od britské veřejnoprávní BBC dostává desetkrát méně než její kolega John McEnroe. Rodačka z české Řevnice přímo prohlásila: „Nejsem z toho nadšená, je to šokující, je to stále televize starých dobrých struktur!“

Martina prý za svou moderátorskou roli dostává patnáct tisíc liber ročně, zatímco McEnroe 150 až dvě stě tisíc liber.

„Byla jsem v šoku, protože John McEnroe dostal 150 tisíc liber. Já jsem za Wimbledon dostala patnáct tisíc liber, a jestli John McEnroe nedělá celou hromadu jiných věcí krom Wimbledonu, pak dostává minimálně desetkrát víc než já,“ postěžovala si Martina v rozhovoru pro Panorama.

Podle americké tenistky českého původu je to jasná pohlavní diskriminace.

„Jasným vzkazem tohoto je, že mužské hlasy jsou mnohem hodnotnější než ty ženské,“ dodala Navrátilová.

BBC v rozhovoru pro deník The Mail uvedla, že nejde o pohlaví, ale rozhoduje míra zkušeností, která je ceněna.

„Martina je jednou z několika příležitostných komentátorů, kteří jsou smluvně vázáni k jasně danému objemu práce a jsou placeni za vystoupení. BBC věří, že její honorář odráží, o co je požádána, aby vykonala, její časový závazek, míru zkušeností s vysíláním, její postavení a dosavadní výsledky a odbornost. John je smluvně vázán k tomu, aby byl připraven na telefonu po celých třináct dní turnaje. Spolu se Sue Barkerovou je považován za tvář našeho vysílání o Wimbledonu. Pohlaví nerozhoduje,“ uvedl mluvčí BBC.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související