Návrhářka tvrdí, že šaty Meghan Markle jsou kopií jejího návrhu. A hned za to přišel trest

Velikost textu: AAA

30. 5. 2018

Meghan Markle se vdávala v šatech módního domu Givenchy, který jí ušil róbu na míru. O zdařilosti designu a o tom, jak moc vévodkyni ze Sussexu nakonec padly, se vedou na internetu vášnivé názorové debaty. Co věcí názoru ale není, je fakt, že návrh Givenchy kopíruje šaty novozélandské designérky Emilie Wickstead, která stejné šaty předváděla na svých stránkách už před svatbou.

Když poukázala na shodu se svatební róbou, její profil na Twitteru byl zablokován.

Wickstead žijící v Londýně je přitom oblíbenou návrhářkou vévodkyně z Cambridge, švagrové Meghan Markle.

Novozélandská návrhářka prý už loni ušila stejné šaty, stojí sedm tisíc liber. Givenchy si za identickou kopii jejího návrhu vzali od Markle dvě stě tisíc liber. Jejich autorka Clare Waight Keller tajila celý design do svatebního dne.

Její šaty jsou identické s jedním z mých návrhů. Zřejmě spousta komentátorů říkala, že jsou to šaty Emilie Wicksteadové,“ uvedla Wickstead v rozhovoru pro deník The Mail.

Emilia se pustila do kritiky kolegyně Kellerové a vzkázala jí: „Když si zvolíš jednoduchý návrh, pak musejí padnout naprosto dokonale. Její svatební šaty byly docela volné,“ vzkázala Wickstead. A není jedinou. To, že šaty Meghan nepadly, kritizovala veřejně také zpěvačka Katy Perry.

Wicksteadová se teď musí smířit s faktem, že její profil na Twitteru byl zablokován. Zřejmě proto, že tam byly k vidění její návrhy včetně toho, který je naprosto identický s designem pro Markleovou.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související