Třetina veškerého jídla končí v koši

Velikost textu: AAA

13. 9. 2013

Organizace spojených národů spočítala, že celá třetina produkce potravin z celého světa končí každý rok v odpadkovém koši.

Přitom je potřeba počítat s tím, že na výrobu 1,3 miliardy tun vyhozených potravin se spotřebuje ohromné množství čisté vody, kyslíku a pesticidů a vyprodukuje se mnoho skleníkových plynů. Třicet procent farmářských ploch a roční průtok Volhou jsou každoročně promrhány zcela zbytečně.

Ve zprávě nazvané Uhlíková stopa mrhání potravinami vydané Organizací pro potraviny a zemědělství při OSN (FAO) se uvádí, že uhlíková stopa vyhozených a nevyužitých potravin se rovná 3,3 miliardy tun oxidu uhličitého vypuštěného ročně do atmosféry.

Po Číně a USA je to největší emise skleníkových plynů, pokud by se uvažovalo v rámci jednotlivých zemí planety. Pokud lidé začnou potravinami šetřit a budou je lépe využívat ke spotřebě, mohlo by se výrazně zbrzdit globální oteplování.

V západních zemích lidé nakupují mnohem více potravin, než kolik jsou schopni sníst. V zemích rozvojových se však plýtvá také. Především nesprávným využíváním zemědělské půdy a nedokonalými skladovacími podmínkami.

„Omezení plýtvání potravinami také vyřeší jejich nedostatek v zemích, kde příliš rychle roste populace a přírodní zdroje nestačí,“ uvádí FAO ve své zprávě.

Důležité je také zefektivnění komunikace mezi producenty a konzumenty, nákup lokálních potravin a využívání místních zdrojů potravin. Lidé se musejí naučit nekupovat dovážené potraviny a maximálně využívat ty, které jsou produkovány v jejich okolí.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související