Dejte si dnes jogurt! Nedostatek zdravých střevních bakterií způsobuje úzkosti

Velikost textu: AAA

16. 9. 2013

Lidé trpící úzkostmi, depresemi a dalšími mentálními poruchami možná mají jen málo prospěšných střevních bakterií.

Podle amerických vědců totiž zhoršená kvalita střevní mikroflóry skutečně souvisí s řadou mentálních poruch. Lidé mající nedostatek pro zdraví a metabolismus nezbytných bakterií v trávicím traktu trpí častěji úzkostmi, depresemi a u dětí také poruchami chování.

Kulturu střevních bakterií lze vylepšit konzumací živých jogurtů, kefírů a dalších kysaných mléčných výrobků. Ovšem pozor. Reklama slibující zaručeně živé jogurty většinou lže. Laciné a skvěle chutnající jogurty velkých nadnárodních značek jsou mrtvé a střevům nijak neprospívají. Ačkoli se v reklamě opírají o výsledky studií. Probiotika lze doplnit také preparáty z lékárny. Nebo stačí investovat do kvalitních kysaných mléčných výrobků, případně si bílé jogurty vyrábět doma.

Psychiatr James Greenblatt z Bostonu léčil dívku s obsesivně-kompulzivní poruchou a poruchou chování. Teenagerka měla také zažívací potíže. Když jí nasadil antibiotika a následně osídlil střeva koncentrovanými probiotiky, její stav se výrazně zlepšil. Po šesti měsících užívání probiotik symptomy začaly mizet a po roce byly zcela pryč. Dnes je podle Greenblatta pacienta Mary studentkou střední školy bez mentálních potíží.

V mnoha případech nejsou mentální poruchy a potíže typu úzkostí či depresí způsobeny špatnou střevní mikroflórou. Podle vědců z americké společnosti Great Plains Laboratory však může u mnoha osob pomoci právě zlepšení stravy a zvýšení kvality střevní mikroflóry.

Střevní mikroflóra ovlivňuje činnost mozku mnoha látkami, které vylučuje a které se dostávají do krve. Navíc příznivě podporuje imunitní systém, který úzce komunikuje s nervovým systémem a s nímž se ovlivňují navzájem.

V řadě studií bylo také prokázáno, že lidé obézní a s nadváhou mívají chudší střevní mikroflóru.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související