Papež František přiznal: Pracoval jsem jako vyhazovač

Velikost textu: AAA

11. 12. 2013

Papež František bude jedním z pontifů, na něž se bude vzpomínat jako na ty nejlidštější. Rozhodně na takové pověsti sám aktivně pracuje.

Teď kupříkladu přiznal, že jako mladý student si přivydělával vyhazováním nepříjemných hostů z jednoho baru v Buenos Aires. Sílu pěstí dnes sice vyměnil za sílu modlitby, před více než padesáti roky však skutečně pracoval jako vyhazovač.

Dnes už jako hlava církve káže mír a vlídnost, cesta k papežskému stolci a všeobjímající lásce soucitného Jezuity začínala u dveří nočního klubu, kde musel bez obav komukoli říct, že dovnitř nesmí.

František později nastoupil studia literatury a psychologie, což mu prý pomohlo naučit se vyjednávat s lidmi a přesvědčit je pro učení církve. To vše a mnohé další vyzradil sám 266. papež při návštěvě farnosti v římské dělnické čtvrti, kde si povídal s věřícími.

„Je to vášnivý fanoušek tanga, a než se stal knězem, měl přítelkyni, s níž tango hodně tančil,
“ uvádí Gazetta Del Sud.

Kvůli své lidskosti a upřímnosti už katolická církev hovoří o „Františkově efektu“, tedy že dochází k návratu věřících do kostelů. Vracejí se zvláště ti, jimž vadila pokrytecká rozežranost církve a staromódní přístup k mnoha aktuálním otázkám.

Sám František se snaží jít příkladem a dostát pověst svého papežského jména, odmítl žít v honosných papežských apartmá a vyměnil je za skromný pokoj v penzionu pro kněze.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související