Muži jsou oškliví: Většina totiž žije s atraktivnějším protějškem!

Velikost textu: AAA

15. 12. 2013

Ženy jsou zřejmě skutečně atraktivnější než muži. Jinak by totiž nebylo možné, že tři pětiny mužů atraktivnější partnerku mají. Tedy že považují svůj protějšek za pohlednější. Ženy s tím většinou souhlasí, jenž každá čtvrtá si myslí, že má partnera pohlednějšího, než je ona sama.

Výzkum odhalil, že šest z deseti mužů přímo přiznává, že musí vypínat prsa, protože jejich partnerka vypadá lépe než oni,“ píše britský list Daily Mail o průzkumu aplikace Celebalike.

To, že jsou ženy obecně atraktivnější, je všeobecnou kulturní normou. Má však velký vliv na mužskou psychiku. „Muži totiž chtějí mít atraktivnější partnerku, protože tím se zvyšuje jejich sebevědomí, pro třetinu mužů je nejdůležitější věcí, aby jim jiní muži záviděli,“ tvrdí psychologové.

Muži považují při nadbíhání ženám za důležitější než vzhled především vtipnost, schopnost ženě naslouchat a dobré vychování. Ženám také podle nich záleží na tom, aby byl citlivý a milý.

Pětina mužů si myslí, že atraktivní partnerka dodává na atraktivitě jim samotným. S věkem považují muži osobnostní kvality za mnohem důležitější než vzhled.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související