Jako z Hitchcockových filmů: Z nebe spadlo 100 tisíc „vařených“ netopýrů!

Velikost textu: AAA

13. 1. 2014

Počasí dává lidem jasně najevo, jak se chovají k přírodě. Extrémní výkyvy v počasí během ledna letošního roku jsou vážným upozorněním pro člověka, aby přestal devastovat přírodu a měnit klima. Zatímco v USA a Kanadě rtuť teploměrů klesá k mínus padesáti stupňům Celsia, v Austrálii šplhá nad čtyřicítku stejné škály. A ve vlně veder nalezla smrt obří kolonie kaloňů. Sto tisíc doslova vařených netopýrů spadlo z nebe jako hrušky ze stromu.

Stovky tisíc těl uvízly na stromech a zemi a začaly se v horku ihned rozkládat, takže hnijící maso působí otřesný puch v celém státě Queensland na severovýchodě Austrálie. Pohled na padající těla prý připomínal záběry z Hitchcockových filmů.

Je to příšerný a velmi krutý způsob smrti. Teplota dosáhla nad třiačtyřicet stupňů Celsia a oni začali padat z nebe. Sbíráme ty, kteří ještě žijí a humánně je utrácíme,“ uvedla zooložka Louise Saundersová pro australský deník Courier Mail.

Lidé by se podle ní zvířat dotýkat neměli. Umírající kaloni mohou člověka pokousat a nakazit vzteklinou či na něj přenést další onemocnění a parazity.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související