Křesťané spásají trávu. Nařídil jim to jejich pastor, budou tak prý blíž Bohu... (FOTO)

Velikost textu: AAA

14. 1. 2014

Jihoafrický křesťanský pastor Lesego Daniel tvrdí, že pokud člověk klekne na všechny čtyři a začne spásat trávu a vyjadřovat za to vděčnost, přiblíží se Bohu. Jeho názor nesdílejí duchovní nadřízení a zdravotníci, ovšem jinak se k němu stavějí oddané ovečky. Ty vyběhly před kostel a předvedly nevídanou podívanou. Začaly se skutečně pást.

Lesego Daniel, jenž slouží v duchovním centru Rabboni v Garankuwě na sever od Pretorie, se údajně na poslední mši rozzuřil a své věřící dokonce vyhodil,“ píše Times Live.

Ano, jíme trávu a jsme na to hrdí, protože to dokazuje, že s Boží pomocí dokážeme všechno,“ uvedla pro deník jednadvacetiletá studentka Rosemary Phetha, jež patří k těm, komu Danielova doporučení nepřijdou podivná. Poslušně vyšla před kostel a začala trávu spásat jako ovce. Navíc jí to prý pomohlo vyléčit zánět v krku, jímž trpěla.

Zdravotníci ale nadšení z tohoto počínání nejsou. Lidé totiž spásali před kostelem trávník, který je plný nečistot a choroboplodných zárodků.

Sedmadvacetiletá Dorren Kgatleová tvrdí, že po mrtvici nemohla chodit. „Ale jak jsem začala jíst trávu, jak mi pastor nařídil, tak jsem najednou dostala sílu a už za hodinu jsem zase chodila,“ tvrdí Kgatle.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související