Muž se probral v márnici: 20 hodin po své smrti

Velikost textu: AAA

15. 1. 2014

Lékaři prohlásili čtyřiadvacetiletého Keňana Paula Mutoru za mrtvého. Byl tak uložen do márnice a rodina začala plánovat jeho pohřeb. Druhý den však zaměstnanci márnice ve městě Naivasha málem zešedivěli hrůzou. Na jejich pracovišti se odehrála scéna, jakou znali jen z hororů. Jedno tělo uložené v pytli obživlo a dralo se na svět. Po dvaceti hodinách se k životu probral Paul a začal volat o pomoc.

Když dva zaměstnanci slyšeli z márnice hluk, šli se podívat, co se děje. Našli dýchající mrtvolu, okamžitě se otočili na podpatcích a s řevem utekli,“ píše keňský deník Star.

Mutoru z města Naivasha přivezli do nemocnice v kritickém stavu poté, co vypil insekticid ve snaze spáchat sebevraždu. Pro tu se rozhodl po vážné hádce s otcem. V nemocnici mu byl podán protijed, který však vyvolal dle lékařů šok a smrt. Prohlásili ho tudíž mrtvým.

Účinek atropinů může někdy vyvolat zpomalení srdeční činnosti a také často způsobí dilataci zornic. Tyto dva znaky jsou používány k posouzení smrti člověka,“ hájil verdikt lékařů z nemocnice v Naivashi doktor Joseph Mburu v rozhovoru pro televizi KTN Kenya.

Jeho vysvětlení ale neuspokojilo rodinu, která chce nemocnici žalovat. Mutora byl totiž málem pohřben zaživa. Poté, co se probral v márnici, byl opět převezen do nemocnice a rychle se zotavuje. Podle vyšetření nemá vážně poškozeny orgány a bude za pár týdnů zcela zdravý.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související