Rozsekl kobru napůl. A 45 minut poté ho uštkla a málem zemřel!

Velikost textu: AAA

18. 1. 2014

Austrálie je kontinentem s největším počtem jedovatých hadů na světě. Tamní lidé dobře vědí, že se musejí mít před beznohými plazy na pozoru. Obezřetný byl i šestašedesátiletý Jake Thomas, když stanul tváří tvář pakobře červenobřiché. Prudce jedovatého plaza raději ihned rozsekl napůl. Když za tři čtvrtě hodiny přišel uklidit mrtvé tělo, hlava ho uštknula. Jed je tak prudký, že ho málem zabil.

Thomas potkal pakobru na hřbitově Werris Creek v Novém Jižním Walesu. Pracuje tam jako dobrovolný údržbář hrobů a chodníků. Hada objevil v nádobě na náhrobním kameni, aby plaz neohrozil návštěvníky, raději ho zabil. Tedy rozsekl napůl. Poté se dál věnoval úklidu, po pětačtyřiceti minutách se ale vrátil, aby hada vyhodil do popelnice.

Strčil jsem ruku do té vázy, abych ho sebral a on mě uštknul, i když byl mrtvý. Vytáhl jsem okamžitě ruku a uviděl dvě malé ranky, bylo jasné, že mě zasáhl,“ vyprávěl Thomas pro Sydney Herald.

Na jednotce intenzivní péče po podání protijedu strávil bojem o život dva dny. „Ruka mi otekla a byla opuchlá týden. Hodně dlouho se k žádnému hadovi, ani k mrtvému nepřiblížím,“ dodal Thomas.

Hadi mají částečně autonomní nervovou soustavu. Takže i několik desítek minut až hodin po smrti zůstává jejich reflex pro uštknutí aktivní.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související