Kdo vypije nejvíc červeného vína? Na Francouze zapomeňte!

Velikost textu: AAA

5. 2. 2014

Nejenže začali čínští podnikatelé skupovat významné vinice ve Francii, ale nejlidnatější země světa se stala největším konzumentem červeného vína. Podle statistik jen loni Číňané vypili dvě miliardy lahví tohoto nápoje. Přepočteno na hlavu včetně kojenců to není zase tak významné, při počtu obyvatel 1,34 miliardy připadá v této zemi na hlavu 1,5 lahve červeného vína, což je mnohem méně než ve Francii a Itálii.

Barva a zdravotní přínos červeného vína pomohly Číně přeběhnout Francii a Itálii jako největší konzumenty červeného vína na světě,“ píše New York Daily News.

Od roku 2008 konzumace červeného vína vzrostla o 136 procent a podle obchodní asociace Vinexpo Číňané loni zvládli vypít 155 milionů beden po devíti lahvích vína. Ve Francii to bylo 150 milionů a v Itálii 141 milionů takových beden.

Číňané přitom do roku 2005 červené víno téměř neznali. Ale pomohl marketing zaměřený na fakt, že i tento nápoj je rudý – pro Číňany je rudá barvou úspěchu a hojnosti, nejen odstínem milovaným komunisty – a že má na zdraví blahodárné účinky.

U italských spotřebitelů červeného vína naopak konzumace klesá, meziročně o šest procent, ve Francii vypili dokonce o osmnáct procent révového moku méně.

Zajímavé je také to, že osmdesát procent červeného vína vypitého v Číně pochází z domácí produkce, takže tato země je také pátým největším producentem červeného vína na světě,“ píše New York Daily News.

Největším spotřebitelem vína všech typů (bílé, červené, šumivé) na světě jsou stále USA.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související