Muži vs. ženy: Kdo má větší mozek?!

Velikost textu: AAA

17. 2. 2014

Patologická medicína už více než sto let dobře ví, že je mozek mužů větší než mozek žen. Moderní výzkumy se nesnaží tento jev vyvrátit, protože větší mozek neznačí většího ducha. Neurologická studie z Cambridge však potvrzuje jiné stereotypy o mužích a ženách. Muži mají lépe vyvinutou část pro koordinaci, zatímco ženy mají mnohem emocionálnější mozek.

Muži jsou biologicky ve své většině – neplatí to bez mnohých výjimek – předurčeni strukturami mozku k tomu, aby měli lepší motorické schopnosti, orientovali se v prostoru a na mapě. Většina žen má zase vyvinutější části mozku související s emocemi a také oblasti pro předvídání rizik. Krom toho mají ženy lépe vyvinutá centra slyšení, paměti a jazykových schopností.

Mužský mozek je však o dvanáct procent větší než ten ženský,“ cituje neurology z Cambridgeské univerzity britský deník Star.

Tato studie nám především pomůže pochopit, proč jedno pohlaví trpí určitými psychiatrickými nemocemi více než druhé,“ dodává profesor John Suckling z Cambridge.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související