Sedmnáctiletý fotbalista vypadá na čtyřicet: Lže o svém věku?! (FOTO)

Velikost textu: AAA

18. 2. 2014

Ve tváři sedmnáctiletého Kamerunce Josepha Minaly, jenž hraje profesionálně fotbal za tým Lazio Řím, se odrazil těžký život v sirotčinci. Mladík vypadá na čtyřicet a mnozí nechtějí věřit, že je dospívajícím teenagerem. Do Itálie teď z Afriky dorazily spekulace, že mu je skutečně přes čtyřicet. Fotbalový klub Lazio to však odmítá a úspěšného útočníka ze středního pole hájí.

Vyhrazujeme si právo podniknout jakékoli kroky proti zodpovědným za šíření této fámy, abychom chránili dobré jméno našeho klubu a našeho fotbalisty,“ oznámil mluvčí týmu Lazio Řím. A tvrdí, že mají v ruce Minalův rodný list, který prokazuje, že je mu teprve sedmnáct.

Četl jsem údajná tvrzení na webu senego.net, v nichž jsem měl prohlásit, že mám více let, než co je uvedeno v mých oficiálních dokumentech. Jsou to lživá tvrzení, která mi přisoudili lidé, jež ani vůbec neznám,“ uvedl Minala na webu fotbalového klubu Lazio Řím.

Jeho rodný list skutečně dokazuje, že se narodil v roce 1996 a letos mu bude osmnáct. Některé africké zpravodajské weby ale informovaly o tom, že se měl jednou přiznat, že má jednačtyřicet.

Je to velmi dobře reagující hráč. Nikdy byste neřekli, že má jednačtyřicet. Když jste obklopeni hráči, kteří kolem vás běhají jako ďáblové, podle mě by to nezvládl nikdo v jednačtyřiceti. Běhá a je rychlý. Jsou to neskutečné zprávy, proto se musel Lazio bránit. Žil mnoho let v sirotčinci v Kamerunu, sám tam musel čelit nepříznivé situaci. Je to velmi kontroverzní příběh, protože nemá skutečně tvář sedmnáctiletého hocha. Na jeho tváři jsou stopy předchozího života, což nebyl život veselý. Tak to je. Tečka. Není nic dalšího, kvůli čemu by mu měl ale někdo hádat, že je mu jednačtyřicet. Je to dítě a má rozum dítěte. Chce hrát fotbal tak, jak ho hrával jako bosý hoch na prašných cestách,“ napsal italský sportovní novinář Max Evangelista.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související