Smrtelný vtípek: Alkoholová hra na Facebooku zabíjí!

Velikost textu: AAA

19. 2. 2014

Šílenství zvané NekNomination dorazilo i na český Facebook. Přátelé vypijí najednou před kamerou půllitr piva a nominují ve videu další kamarády, kteří musejí provést to samé do čtyřiadvaceti hodin. Jinak dluží nominátorům basu piv. Jenže ve světě existují i horší varianty, které si vyžádaly už tři lidské životy. Naposledy zaplatil smrtí za svou pošetilost dvacetiletý Bradley Eames. Vypil totiž litr ginu. Podle policejního vyšetřování na předávkování etanolem zemřel.

Ačkoli je konzumace alkoholických nápojů v západních kulturách běžná, mladí lidé si neuvědomují, že je etanol vlastně jedem. Ve velmi malém množství má pro zdraví prospěšné účinky, ale v nestřídmém množství zdraví vážně poškozuje a ve vyšší koncentraci je toxický a zabíjí. Takže když dvacetiletý Bradley vypil litr ginu, jeho tělo dostalo smrtelnou dávku etanolu, s níž se nedokázalo vyrovnat. A jeho organismus těžkou otravu etanolem nepřežil.

Bradley z Nottinghamu tak jako jiní jeho kamarádi začal natáčet video, v němž pije alkohol. Vypil dvě sklenice ginu smíchané s čajem. Už v polovině první dávky musel na chvíli přestat a zalapat po dechu. U druhé sklenice se mu divoce třásly ruce a bylo zcela evidentní, že tělo obrovskou dávku etanolu nezvládá.

Bavte se dobře!“ prohlásil Bradley v klipu, pod něhož dopsal: „Hahaha, je mi strašně zle a bolí mě břicho.“

Kamarádka Chantelle Fearn ještě stihla připsat, ať takové hlouposti nedělá, že už na to lidé zemřeli. A Bradley odpověděl: „Omlouvám se, už to neudělám. Musím ukázat, kdo je tu boss.“

Bradley Eames ale žádný machr není. Je totiž mrtvý. „Nemůžu se přestat dívat na to video. Zatraceně šílená věc. Miluju tě a budeš mi chybět, brácho. Odpočívej v pokoji,“ napsal Jon Eames na profil svému zesnulému bratrovi.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související