Tříletá holčička se sama naučila španělsky!

Velikost textu: AAA

21. 2. 2014

Někomu nestačí na zvládnutí základů cizího jazyka ani tři roky. Tříleté Alexis Martinové z Arizony na to stačilo pár dní. Sama si vyhledala kurz v iPadu svých rodičů a naučila se plynně španělsky. Podle odborníků se jedná o geniální dítě s IQ vyšším než 160. A po řadě testování byla dívenka přijata do Mensy. Je nejmladší členkou klubu geniálních osob.

Zatímco průměrný člověk dosahuje IQ jen kolem hodnoty sto, Alexis má více než 160 a nestačí na ni ani známé dostupné testy. Lékaři, kteří její inteligenci stanovovali, se tak museli smířit s faktem, že má prostě IQ vyšší než 160.

Když jí byl asi rok až rok a půl, tak jsme s ní jezdili po městě a ona nám odříkávala pohádku, kterou jsme jí četli večer předtím. Ale ona to neodříkávala jen tak, odříkávala to přesně,“ tvrdí otec Ian Martin, jemuž dcera vzala knihu a sama v ní začala číst, když jí byly dva roky.

Alexis to v životě jednoduché mít nebude, bude se muset smířit s tím, že mezi vrstevníky nezapadne. V normální třídě by se nudila, proto bude odkázána na speciální vzdělávací systém. Univerzitu pravděpodobně vystuduje ještě před pubertou.

Kdykoli se naučí nové slovo a vybere si ho, tak už ho nikdy neužije v nesprávné formě a kontextu, nikdy,“ tvrdil otec Ian Martin televizi ABC.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související