Desetiletý kluk po týdnu znova ujel rodičům. Autem!

Velikost textu: AAA

24. 2. 2014

Desetiletý Nor z Dokky se nehodlá vzdát svého snu, že k prarodičům na návštěvu přijede úplně sám automobilem. První pokus z druhého únorového týdne skončil po deseti kilometrech ve škarpě. Hoch nezvládl řízení na sněhu a odklízeči sněhu tvrdil, že je dospělým řidičem, který pouze vypadá jako trpaslík. Tento týden ale zkusil řídit znova. Ujel třicet kilometrů bez nehody.

Při prvním řidičském pokusu využil toho, že rodiče spí, a ujel s jejich automobilem. Chlapec při tom druhém využil chvilky nepozornosti na návštěvě u příbuzných, vypařil se a ujel vozem rodinného příslušníka.

Když rodiče zjistili, co se stalo, zavolali policii, která rozeslala informaci pomocí Twitteru a rozhlasu, aby požádala veřejnost o pomoc. Chlapec nakonec zastavil a kolemjdoucí mu zabavil klíče,“ uvedl mluvčí norské policie pro deník Local.

Rodičům však chlapec zadělal na pěkný malér. V prvním případě, kdy ujel z Dokky (asi 110 kilometrů na sever od Osla) za prarodiči a kdy navíc vzal s sebou rok a půl starou sestru, byli rodiče policí jen napomenuti. Tentokráte už byl případ předán sociálním pracovníkům.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související