Snídaně, po které hrozí demence: Nejíte ji i vy?!

Velikost textu: AAA

27. 2. 2014

Řada lidí si nedokáže představit ráno bez pořádné porce smažené slaniny a na tom nasázených vajec. Jenže čím je člověku víc, tím by se měl této laskominy častěji vzdávat. Ve vyšším věku ji nekonzumovat pokud možno vůbec. Obsahuje totiž látky, které urychlují průběh demence a zhoršují Alzheimerovu chorobu.

Vědci z Vysoké školy lékařské Mount Sinai v New Yorku sledovali vliv produktů pokročilé glykace (AGE) na rozvoj demence u dospělých. Tyto produkty vznikají, když saturovaný tuk, bílkovina a sacharidy za horka společně reagují. AGE produkty se vyskytují ve vyšší koncentraci ve slanině, uzeninách, pizze či burgerech. A vznikají hlavně při grilování a smažení.

Vědci z New Yorku přitom testovali účinky AGE produktů na mozek myší, na rozvoj neurodegenerativního onemocnění a schopnost učit se a pamatovat si ve vyšším věku. Kontrolní skupina dostávala stravu energeticky stejně bohatou, ale bez AGE produktů.

Jedinci krmení potravou s vysokou koncentrací AGE produktů byli výrazně zapomětliví a demence u nich probíhala mnohem rychleji,“ tvrdí tým z New Yorku, který lidem radí, aby se vyhýbali smaženému a grilovanému jídlu a dávali přednost vařeným pokrmům.

Zvláště osoby ohrožené neurodegenerativními chorobami a demencí by se měli pak smaženým a grilovaným pokrmům vyhýbat zcela. Čím méně AGE produktů do sebe člověk dostane, tím lépe.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související