Pozitivní myšlení zvyšuje inteligenci a funkce mozku

Velikost textu: AAA

17. 3. 2014

Pozitivní nálada na pracovišti je podle italských vědců nezbytná. V prostředí, kde se vtipkuje a žertuje, jsou lidé nejen veselejší, ale mají také výkonnější mozky, lépe uvažují, dělají méně chyb a jsou bystřejší. Italští psychologové to prokázali výzkumem chování mladých programátorů.

Ti, kteří se pohybují v týmu, kde se vtipkuje a podporuje dobrá nálada, a kteří se navíc snadno dobrou náladou nakazí, programují rychleji, efektivněji, dělají méně chyb a mají lepší nápady.

Pozitivní nálada podporuje řešení problémů, ale zvýšení kreativity nemůže být nezvratně přičteno jen štěstí,“ tvrdí autoři výzkumu ze Svobodné univerzity v Bolzanu (Libera Università di Bolzano).

A jejich výzkum podporuje chování moderních firem, které o obědové pauze nabízejí zaměstnancům různé aktivity podporující dobrou náladu. Třeba společnost Google nabídla zaměstnancům, že mohou během obědové pauzy hrát stolní hry a jinak si zvednout náladu.

Výsledky naznačují, že nejšťastnější a nejpozitivněji naladění softwaroví programátoři jsou produktivnější a výkonnější při analytickém řešení problémů. Jinými slovy lze říci, že dobrá nálada a veselost zvyšují inteligenci a analytickou schopnost myšlení,“ tvrdí psychologové z Bolzana.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související