Zlom v boji s rakovinou? Výtažek z hub vyléčí rakovinu děložního čípku!

Velikost textu: AAA

26. 3. 2014

Lidský papilomavirus známý pod zkratkou HPV vyvolá každoročně u milionů žen rakovinu děložního čípku. Přenáší se pohlavním stykem a do úst také orálním sexem a líbáním. Před nákazou několika kmeny tohoto viru mohou chránit vakcíny. Ovšem i bez očkování je možné se před HPV chránit a dokonce se ho po nákaze zbavit. Pomoci mohou podle vědců z Texasu houby šiitake, které obsahují aktivní hexosovou směs (AHCC).

Plodnice houževnatce jedlého, jak zní mykologický název pro houbu šiitake, jsou bohatým zdrojem AHCC. Účinky výtažku při prevenci a léčbě HPV testovali vědci z Texasu s úspěchem na myších. Laboratorním hlodavcům podávali AHCC před nákazou i po ní. A zjistili, že aktivní hexosová směs je účinná jako prevence nákazy, ale také dokázala nákazu do tří měsíců vyléčit.

Tato studie zahájená v roce 2008 dokazuje, že samotná AHCC má potenciál léčit nákazu virem HPV,“ tvrdí docentka Judith Smithová z University of Texas.

AHCC působí pozitivně na imunitu, podporuje aktivitu bílých krvinek a cytokinů a pomáhá jim bránit se infekci a blokovat růst a šíření nádoru.

Vědci z Texasu na konferenci ve floridské Tampě uvedli, že zahájili testování účinků AHCC na lidech a že výsledky jsou tak slibné, že by AHCC mohla nahradit očkování proti HPV.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související