Lékaři mu odmítli amputaci, tak si usekl ruku podomácky vyrobenou gilotinou!

Velikost textu: AAA

2. 4. 2014

Mark Goddard trpěl po nehodě na motocyklu nesnesitelnými bolestmi v levé ruce. Několikrát žádal lékaře, aby mu pomohli a ruky ho zbavili. Jenže veřejné zdravotnictví mu odmítlo amputaci provést, protože byla ruka „příliš zdravá“. Tak se rozhodl pro zoufalý krok a ruku si v zápěstí amputoval podomácky vyrobenou gilotinou na zahradě.

Deset minut po šíleném zákroku našla čtyřiačtyřicetiletého Goddarda z Cornwallu manželka Samantha, která zavolala záchranku. Krvácející zoufalec stihl odseknutou ruku spálit, aby mu ji lékaři nemohli přišít zpět.

K šílenému činu ho prý přiměly kruté bolesti, jež ho sužovaly od nehody z roku 1998. A pokud mu do konce roku lékaři neamputují bolestivou ruku nad loktem, udělá to prý sám.

Nikdy bych něco tak šíleného neudělal, kdyby mě prostě nedonutila extrémní bolest. Byla tu alternativa, řádná operace v nemocnici. Ale nikdo mi nechtěl pomoci, tak jsem to udělal sám. Nemusel jsem to nikdy udělat. Mohlo se ušetřit tolik stresu kolem, ale nešlo to jinak. Nemohli mi prý amputovat ruku, protože byla v pořádku, takže podle předpisů to udělat nesmějí. Tak jsem si ji usekl sám a teď už není důvod, proč by nemohli operovat zbytek. Řekl jsem jim, že pokud neudělají nic, tak si tu ruku nad loktem useknu sám. Dal jsem jim čas do prosince. Ta bolest v mé ruce se podobá tomu, jako byste měli neustálou křeč nebo bolavý zub, do něhož by vám pořád někdo ťukal,“ svěřil Mark v rozhovoru pro britský deník The Mirror.

Denně prý Goddard musel spolykat čtyřicet prášků na tišení bolesti. Několikrát byl na hodnocení u psychiatra a vždy z něj vyšel jako naprosto zdravý a svéprávný.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související