V Americe našli Napoleonův penis: Byl také malý?!

Velikost textu: AAA

8. 4. 2014

Britská televize Channel 4 odvysílala ve středu 2. dubna další díl seriálu Dead Famous DNA, který pátrá po ostatcích slavných osobností. Jejich pravost potvrzuje právě analýzou jaderných genů. V posledním dílu se vydali tvůrci pořadu do New Jersey, kde našli penis francouzského vojevůdce a státníka Napoleona Bonaparteho. Pyj je v soukromém držení a dosahuje necelých čtyř centimetrů.

Majitelkou je Evan Lattimer, která ho zdědila po otci. Ten jej získal v dražbě v Paříži v roce 1977. „Koupil ho, nikdo ho nikomu neukázal, nikdy o něm nikomu neřekl. Jen ho vzal a strčil do stolu, kde ležel,“ tvrdí Lattimer v pořadu televize Channel 4.

Penis při pitvě odřezal Napoleonovi patolog, který ho skryl a později zpeněžil.

„Je velmi maličký, ale on byl slavný proto, že byl malý. Strukturou je ale dokonalý, jedna univerzita ho zkoumala pomocí rentgenu a je velmi dobře zachovalý,“ dodala Lattimer.

Moderátor pořadu Mark Evans pak k Napoleonově údu dodal: „Viděl jsem spoustu penisů, od čivavy po plejtváka. Tento je velmi seschlý. A poslední místo, kde bych čekal, že ho objevím, je New Jersey. Je podivné, že takový scvrklý penis si dovolil dobývat svět, kde Napoleon nikdy nebyl.“

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související