Hit v barech: Koktejly z piva! Dáte si?!

Velikost textu: AAA

18. 4. 2014

Češi jsou sice největšími konzumenty piva, přepočteno na hlavu každého občana, ovšem jsou pijany dost konzervativními. Nejenže odmítají široké spektrum pivních druhů a speciálů, ale za hřích považují míšení chmelového moku s jinými nápoji. V západních částech Evropy mají pivní spektrum bohatší a mladí lidé se tam nebojí z piva připravovat koktejly. V polovině druhé dekády nového tisíciletí jsou nesmírně populární. Třeba lagerita – ležák s tequilou – pivní obdobu margarity.

Ta se připravuje z tequily, pomerančového likéru a limetové šťávy. Lagerita je připravena z ležáku, tequily a limety. Ženy si mohou zase vychutnat desítku s vaječným likérem a pánové třeba bitter (anglické hořké pivo) s rumem, svrchně kvašený ležák s whisky a výčepní pivo s vodkou či likérem.

„Když může mít šampaňské své koktejly, proč by ho nemohlo mít pivo? Posouvá nás to od pšeničných ležáků s limetou k podtržení výjimečného charakteru každého druhu piva,“ míní britský pivní specialista Rupert Ponsonby na stránkách deníku Daily Star.

S pivními koktejly začal v londýnské čtvrti Bethnal Green na východě metropole Marcis Dzelzainis ve svém baru Satan’s Whiskers. Třeba Tchýně (Mother-in-law) je řezákem tmavého irského ležáku s tradičním bitterem (hořké světlé pivo). Černá a snědá (Black and Tan) je směsí stoutu (černé pivo typu Guinness) s bitterem, Psí nos (Dog’s Nose) je zase bitterem s ginem.

Čeští pivaři občas také experimentují a vkládají si panáky zelené či rumu do pivního půllitru, jehož obsah se pak snaží vypít najednou. Nejedná se však o vychutnávání a nalézání nových pivních příchutí, ale spíš o snahu rychle se opít. V Anglii panáku vloženému na dno půllitru s pivem říkají Depth Charge.

Na opačném pólu jsou pak pivní limonády, směsi piva s nealko nápoji, které se konzumují v horkém létě. Tak kupříkladu pivu s citrónovou limonádou se říká Radler nebo pivu s kolou či kofolou Diesel.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související