Chlapi, naražte sudy: Mužům prý prospívá šest piv denně!

Velikost textu: AAA

23. 4. 2014

Profesorka medicíny a univerzitní vědkyně Kari Poikalainenová z Helsinek přichází s revolučním prohlášením. Podle jejích výzkumů lidem alkohol neškodí a prospívá v mnohem větším množství, než jaké doporučují lékaři po celém světě. Podle helsinské odbornice zvláště muži mohou konzumovat až šestkrát víc, než co se obecně doporučuje. Podle Poikalainenové pánům neškodí ani šest silných piv denně.

Profesorka Poikalainenová v minulosti pracovala pro Světovou zdravotnickou organizaci. A její výzkumy prý dokazují, že muži si můžou dát šest dvanáctek či více než láhev vína denně.

„Závažné důkazy nám ukazují, že střídmá konzumace alkoholu je lepší než abstinence a nadměrná konzumace je horší než abstinence,“ tvrdí profesorka Poikalainenová s vědomím, že naštve především ty, kdo bojují proti konzumaci alkoholu a snaží se přesvědčovat veřejnost, že je abstinence nejlepší.

Poikalainenová však především mění pohled na to, co je to střídmá konzumace alkoholu. Lékaři dosud doporučovali ženám jednu desítku či dvě deci vína denně. Mužům pak dvojnásobné množství. Profesorka z Finska však míní, že si muži mohou dopřát i šest dvanáctek či láhev a půl vína denně.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související