Tohle není sci-fi: V moři otevřeli první podvodní poštovní schránku!

Velikost textu: AAA

2. 5. 2014

První poštovní schránku fungující pod hladinou moře otevřeli u ostrova Hideaway náležející pod Vanuatskou republiku nacházející se v Oceánii na jihu Pacifiku. Lidé přijíždějící do melanéské republiky za rekreací mohou svým blízkým poslat dopis či pohled z podmořského poštovního úřadu.

Pošta na Vanuatu je ponořena v křišťálově čisté vodě padesát metrů od bílé písčité pláže rajského ostrova,“ píše britský list Daily Express.

Jedná se vlastně pouze o větší poštovní schránku obsluhovanou potápěčem Mikem Crawfordem, jenž na ostrově Hideaway pracuje sedm let. Schránka je pod hladinou moře umístěna v krabici z plexiskla. Turisté se k ní dostanou s pomocí dýchací masky, ploutví na nohách a šnorchlu.

„Odeslat lze samozřejmě jen speciální pohlednice a dopisy vyrobené z voděodolného materiálu,“ uvedl Crawford pro australský deník Sydney Morning Herald.

Každý den schránku vybírají potápěči, kteří pak odnášejí korespondenci na suchozemský poštovní úřad.

Vanuatská republika se rozprostírá na souostroví Nové Hebridy tvořeném více než osmdesáti ostrovy a ostrůvky. Rozprostírá se v jižním Pacifiku na jih od Šalamounových ostrovů, na východ od Austrálie a na západ od Fidži.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související