Řidič autobusu ze zastavil s cestujícími, vystoupil a šel utěšit plačící dívku

Velikost textu: AAA

25. 5. 2014

Švédsko má nového hrdinu. Stal se jím díky internetu řidič autobusu hromadné dopravy, který se nezdráhal zastavit svůj linkový spoj, vystoupit a utěšit dívku plačící přímo na cestě. André Grandin na cestě mezi Varou a Lidkopingem na jihu Švédska spatřil desetiletou Emilii Behrendtzovou sedící přímo na asfaltu. Zastavil, vystoupil, klekl k ní a začal ji utěšovat.

Najednou se to stalo. Nikdo jsme nevěděli, co se děje. Ale pak jsme viděli, že vystoupil a šel k plačící dívce sedící na cestě. Bylo to opravdu roztomilé,“ popsala cestující Emma Gustafsson deníku Expressen.

Gustafsson vyvěsila fotku na Twitteru, kde popsala, co se událo. Okamžitě se z toho stal oblíbený příspěvek, který se brzy přenesl i na Facebook.

Švédský tisk neváhal a hrdinu vypátral. Grandin pak deníku Expressen svěřil, že mu na tom nepřijde nic výjimečného. Pomáhat druhým v nouzi, zvláště dětem a ženám, mu přijde naprosto přirozené. Ačkoli ho média znovu spojila s Emilií a dostal několik kytek od neznámých ctitelek či ctitelů, sám tvrdí: „Neudělal jsem přece nic výjimečného.“

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související